بر اساس آمارهای منتشر شده در سال جدید، حدود ۳۰ درصد از سایت ها در فضای اینترنت مبتنی بر وردپرس می باشند و با وردپرس فعالیت می کنند و این نشان ار افزایش ۵ درصدی نسبت به ۲ سال و نیم گذشته می باشد. بر اساس آمارس که در ماه نوامبر ۲۰۱۵ منتشر شد، حدود ۲۵ درصد از سایت ها در فضای اینترنت با وردپرس فعالیت می کردند که این آمار در سال جدید حاکی از افزایش ۵ درصدی است.

لازم به ذکر است که این آمار مربوط به کل فضای اینترنت می باشد و هیچ ارتباطی به استفاده ی یک سایت از سیستم مدیریت محتوا (CMS) ندارد. اگر هم اکنون نگاهی به آمار و ارقام بیندازیم خواهیم دید که ادعای ورد پرس ۶۰.۲ درصد از کل آمار می باشد و این موضوع در حالی است که این آمار در سال ۲۰۱۵ به ۵۸.۶ درصد می رسید. میزان استفاده ی کاربران از سایت های جوملا که یکی از مهمترین رقبای CMS می باشد، از ۲.۸ درصد به ۳.۱ درصد رسیده است ولی این موضوع درحالی است که سهم دروپال در فضای اینترنت از ۲.۱ به ۲.۲ رسیده است و نسبت به دو زبان طراحی دیگر بسیار کمتر می باشد.

وردپرس

در چند سال گذشته بسیاری از شرکت ها و ادارات تصور می کردند که برای طراحی وب سایت شرکت باید از کدهای بسیار پیچیده استفاده نمایند تا سایتی قدرتمند و بروز داشته باشند و به هیمن دلیل می باشد که بسیاری از سایت های شرکتی هم اکنون کدنویسی های بسیار سنگینی دارند و امکان مدیریت سایت این شرکت ها توسط هر شخصی امکان پذیر نمی باشد.

به مرور زمان مدیران سازمان ها و شرکت ها دریافتند که استفاده از سیستم های مدیریت محتوا امنیت بسیار خوبی داشته و مدیریت این سایت ها بسیار آسان تر می باشد. در ابتدا از سایت های جوملا استفاده می شد ولی پس از گذشت زمان و معرفی وردپرس به جامعه گرایش ها به سمت آن بسیار بیشتر شد.